Puudub Eestis kehtiv müügiluba või meil ei ole andmeid veel

Coricidin

 

Coricidin

Üldnimetus: atsetaminofeen ja kloorfeniramiin

Tootemargi nimetus: Coricidin

Mis on coricidin?

Coricidin sisaldab atsetaminofeen ja kloorfeniramiini ühendit. Atsetaminofeen on valuvaigisti ja palaviku alandaja. Kloorfeniramiin on antihistamiin. See blokeerib kehas loomuliklt esineva kemikaali histamiini mõjud. Kloorfeniramiin ennetab aevastamist, sügelust, vesiseid silmi ja nina ning teisi allergiate ja heinapalaviku sümptomeid.
Coricidin’i kasutatakse allergiate, tavalise külmetuse või gripi poolt põhjustatud jooksva nina, aevatamise, vesiste silmade ja valu või palaviku ravimiseks.
Coricidin’i võib kasutada ka teistel eesmärkidel, kui sellel infolehel märgitud.

Tähtis teave Coricidin’i kohta

Ärge võtke Coricidin’i soovitatud kogusest rohkem. Atsetaminofeenisisalduse pärast võib Coricidin’i üledoos maksa kahjustada.
Enne oma arsti või apteekriga rääkimist ärge kasutage ühtegi teist ravimit köha, külmetuse, allergia, valu või unetuse vastu. Teatud tooteid koos võttes võite te kogemata ühte või enamat ravimit liiga palju võtta. Lugege teiste ravimite silte, mida kasutate, nägemaks, kas need sisaldavad atsetaminofeeni ( vahepeal lühendatud „APAP“ ) või kloorfeniramiini.
Vältige alkoholi joomist. Coricidin’i atsetaminofeenisisalduse pärast võib see maksakahjustuse riski suurendada ning samuti võib suureneda antihistamiini poolt põhjustatud uimasus. Kui te joote rohkem kui kolm alkohoolset jooki päevas, ärge võtke atsetaminofeeni ilma oma arsti nõuta, ja kunagi ärge võtke seda rohkem kui 2 grammi ( 2000 mg ) päevas.

Enne Coricidin’i võtmist

Ärge võtke Coricidin’i, kui olete allergiline atsetaminofeeni, kloorfeniramiini või mistahes antihistamiini vastu.
Enne Coricidin’i tarvitamist öelge oma arstile, kui olete allergiline mõne ravimi vastu või kui teil on:

 • maksahaigus;
 • glaukoom;
 • neeruhaigus;
 • suurenenud eesnääre; või
 • probleeme urineerimisega.

Kui te joote rohkem kui kolm alkohoolset jooki päevas või kui teil on olnud alkoholist tingitud maksahaigus ( tsirroos ), ärge võtke Coridicin’i enne oma arstiga rääkimata. Atsetaminofeeni sisaldavad ravimid ei pruugi teile sobida.

Kuidas peaksin Coridicin’i võtma?

Kasutage Coricidin’i täpselt nii, nagu juhendil kirjas või nagu arst teile kirjutas. Ärge kasutage Coricidin’i suuremates kogustes või pikema perioodi vältel, kui ette nähtud.
Atsetaminofeeni üledoos võib tekitada tõsist kahju. Maksimaalne atsetaminofeeni kogus täiskasvanutele on 1 gramm ( 1000 mg ) doosi kohta ja 4 grammi ( 4000 mg ) päevas. Suurema koguse atsetaminofeeni võtmine võib teie maksa kahjustada. Üks Coricidin’i tablett sisaldab 325 mg atsetaminofeeni. Teadke atsetaminofeeni kogust konkreetses tootes, mida kasutate. Kui te joote rohkem kui kolm alkohoolset jooki päevas, ärge võtke atsetaminofeeni ilma oma arsti nõuta, ja kunagi ärge võtke seda rohkem kui 2 grammi ( 2000 mg ) päevas. Võtke Coricidin’i toidu või piimaga, kui see ärritab teie magu.
Coricidin võib põhjustada nahaallergia testide ebatavalisi tulemusi. Öelge igale teid ravivale arstile, et te kasutate antihistamiini.
Säilitage Coricidin’i toatemperatuuril kaitstuna niiskuse ja kuumuse eest.

Mis juhtub, kui unustan rohtu võtta?

Tehke seda niipea, kui see teile meenub, välja arvatud juhul, kui käes on juba järgmise annuse võtmise aeg. Ärge võtke kahekordset Coricidin’i annust.

Mis juhtub, kui ma võtan üledoosi?

Kui arvate, et olete seda ravimit tarvitanud liiga palju, kutsuge kiirabi või minge erakorralise meditsiini osakonna vastuvõttu.
Üledoosi sümptomid võivad olla peapööritus, uimasus, rahutus või närvilisus, kuiv suu, palavus- või kihelustunne, iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus, kõhuvalu, söögiisu kaotus, suurenenud higistamine, haigushoog ( krambid ) või kooma.

Mida peaksin Coricidin’i võttes vältima?

Coricidin võib põhjustada kõrvaltoimeid, mis võivad vähendada teie mõtlemisvõimet või reageerimiskiirust. Autot juhtides ja kõike muud tehes, kus on vajalik ärkvel olemine ja tähelepanu, olge ettevaatlik. Külmetus- ja allergiaravimid, narkootilised valuvaigistid, unerohud, lihaselõdvestajad ja ravimid haigushoogude, depressiooni ja ärevuse vastu võivad Coricidin’i poolt põhjustatud unisust suurendada. Öelge oma arstile, kui te kasutate mõnda nendest ravimitest regulaarselt.
Enne oma arsti või apteekriga rääkimist ärge kasutage ühtegi teist ravimit köha, külmetuse, allergia, valu või unetuse vastu. Paljud kombineeritud ravimid sisaldavad atsetaminofeeni ( mõnikord lühendatud "APAP" ) ja kloorfeniramiini. Teatud tooteid koos võttes võite te kogemata ühte või enamat ravimit liiga palju võtta. Lugege teiste ravimite silte, mida kasutate, nägemaks, kas need sisaldavad atsetaminofeeni ( vahepeal lühendatud „APAP“ ) või kloorfeniramiini.
Vältige alkoholi joomist. Atsetaminofeeni võtmise ajal võib see maksakahjustuse riski suurendada ning samuti võib suureneda antihistamiini poolt põhjustatud uimasus.
Coricidin’i kõrvaltoimed
Pöörduge erakorralise meditsiini osakonna vastuvõttu, kui teil on mõni neist allergilistest reaktisoonidest: lööve nahal, hingamisraskused, huulte-, keele-, kõri- või näoturse. Lõpetage Coricidin’i tarvitamine ja helistage kohe oma arstile,

kui teil on mõni nendest tõsistest kõrvaltoimetest:

 • kiired, pekslevad või ebaühtlased südamelöögid;
 • segasus, hallutsinatsioonid, ebatavalised mõtted või käitumine;
 • tugev peapööritus, ärevus, rahutu tunne või närvilisus;
 • tavalisest vähem või üldse mitte urineerimine;
 • kergesti tekkivad sinikad või verejooksud, ebatavaline nõrkus, palavik, külmavärinad, kehavalud, gripi sümptomid; või
 • iiveldus, kõhuvalu, alapalavik, söögiisu kaotus, tume uriin, savivärvi väljaheide, kollatõbi ( naha või silmade kollakaks muutumine ).

Vähem tõsisemad Coricidin’i kõrvaltoimed on:

 • silmade, nina ja suu kuivus;
 • nüristunud nägemine;
 • raskused urineerimisega;
 • peapööritus, uimasus;
 • probleemid mälu või keskendumisega;
 • helin kõrvus;
 • rahutus või erutatus ( eriti lastel ); või
 • kerge iiveldus, kõhuvalu, kõhukinnisus.

See ei ole kõrvaltoimete lõplik nimekiri ning neid võib esineda teisigi. Meditsiinilise nõu saamiseks kõrvaltoimete kohta helistage oma arstile.

Millised teised ravimid Coricidin’i mõjutavad?

Järgmised ravimid võivad Coricidin’iga vastastikku toimida. Öelge oma arstile, kui te kasutate mistahes ravimit neist:

 1. isoniasiid;
 2. sidovudiin ( Retrovir, AZT );
 3. antidepressanti;
 4. diureetikut ( vee-eritus pill );
 5. liigesevalu ravimeid nagu probenetsiid ( Benbemid ) või sulfiinpürasoon ( Anturane );
 6. ravimeid ärritatud soole sündroomi ravimiseks;
 7. põie- või kuseravimeid nagu oksübutüniin ( Ditropan, Oxytrol ) või tolterodiin ( Detrol );
 8. aspiriini või salitsülaate ( nagu  Disalcid, Doan's Pills, Dolobid, Salflex, Tricosal ja teised ); või
 9. haigushoogude ravimeid nagu fenütoiin ( Dilantin ) või fenobarbitaal ( Luminal, Solfoton ).

See nimekiri ei ole lõplik ning võib olla teisigi ravimeid, mis Coricidin’i mõjutavad. Teavitage oma arsti kõigist retsepti- ja käsimüügiravimitest, mida te kasutate. Sinna hulka kuuluvad vitamiinid, mineraalid, loodustooted ja teiste arstide poolt kirjutatud ravimid. Ärge hakake tarvitama uut ravimit ilma oma arstile ütlemata.